Під переміщення сільськогосподарської продукції на елеваторі застосовується різнопланова техніка: норії, конвеєри, самотічне обладнання. Зернометач являє собою багатоцільовий навантажувач зерна на транспорт чи в сховища. На вітчизняному ринку широко представлені самохідні моделі, що працюють від електродвигуна і пневматичні аппарати.
Сучасний зернонавантажувач – универсальний пристрій, що здатний завантажувати сипучу масу, виконувати буртовання, другі операції. Техніка вирізняється невисокою вартістю, простотою керування і обслуговування.
Вигідно купити зернометач в Україні з професійною консультацією спеціаліста запрошує наш сайт Фермер24.
Функціонально, зернометач містить подаючий пристрій і завантажувальний модуль – триммер. Різниця в конфігураціях визначається механізмом захоплення зерна. Відповідно до способа подачі, виділяють 3 типи зернометача:
Останній різновид відрізняється високими показниками продуктивності та висотою складування. Друга перевага вакуумного зернометача – збереження цілісності.
Шкребкові та шнекові механізми меньш продуктивні, допускають пошкодження зерна, але меньш енергоємкі, прості в обслуговуванні.
Основна функція зернометача – завантажувальні роботи на елеваторі. Пристрій швидко наповнює зерном різноманітні сховища і транспортні засоби, включаючи залізничні состави. Додатково, самопересувний зернометач здатний виконувати наступні задачі:
Експлуатаційна потужність зернонавантажувача варіюється від 7 до 18 кВт. Друга характеристика, що формує ціну зернометача, – продуктивність знаходиться в інтервалі 30 – 200 т/годину. Стандартно, величина вказується для вологості зерна меньше 20%. При перевищенні вказаного значення, ефективність завантажувальних робіт знижується.
Практично всі пересувні моделі оснащені широкою колісною базою, що підвищує стійкість агрегату. Частка пневматичних зернометачів на вітчизняному ринку мала. Зернонавантажувач з електродвигуном характеризується великою продуктивністю. Але при його купвілі також важливий ряд додаткових параметрів:
Ще один критерій вибору зернометача – ступінь пошкодження. Відсоток дроблення зерна у гарних апаратів не перевищує 0.2%.
Практично всі сучасні зернометачі мають кут повороту триммера 135° в обидва боки. Мобільний вузол дозволяє вести безперервне завантаження декількох транспортних засобів. Також поворотний триммер еффективний у процесі буртовання чи перелопачування зерна.
Придбати зернометач від виробника, включаючи вартість агрегату, пропонує наш спеціалізований портал Фермер24. На сайті в широкому асортименті представлені найбільш популярні, шребкові моделі зернонавантажувачів. Допомогу у виборі зернометача під конкретні умови експлуатації нададуть профільні спеціалісти компанії.